Březen 2010 - MF DNES

Březen 2010 - MF DNES

Moravskoslezský (Kraj Moravskoslezský)
V Suchdole chtějí postavit westernové městečko
Suchdol nad Odrou -Westernové městečko Barton City by v nejbližších letech mohlo vyrůst v Suchdole nad Odrou na Novojičínsku. O jeho vybudování tam usiluje občanské sdružení Barton City, které za tímto účelem vzniklo na konci loňského roku.

Mělo by jít o podobné westernové zázemí jako je v Boskovicích či Šiklově mlýně. Nádech slavné éry dobývání Divokého západu by do Suchdolu nad Odrou lákal návštěvníky z celého kraje. Už jen kvůli tomu, že v okolí se zatím nic podobného nenachází.

V kraji navíc neexistuje žádné jiné místo, které by si vybudování stálého westernového zázemí zasloužilo více. Suchdol nad Odrou je totiž městysem s bohatou westernovou tradicí.

„Už v osmdesátých letech se začal jezdit Československý pony express z Mníšku pod Brdy do Suchdolu nad Odrou a naopak. Tato akce je dnes již nadnárodní, tradiční a v letošním roce se pojede již 26. ročník tohoto skvělého podniku,“ vysvětluje předsedkyně sdružení Ludmila Tošovská.

Pokud by šlo vše podle plánu, mohla by být celá scéna pro představení, část hlavní třídy městečka a aréna pro koně hotová už do léta příštího roku.

„To ale v žádném případě nehovořím o cílovém stavu výstavby westernového městečka, pouze o etapě, kdy se vytvoří a zpřístupní větší část prostor vhodných pro přivítání širší veřejnosti. Zde již bude vytvořeno vhodné zázemí pro víkendové rodinné akce, ale také pro programy a pro školní výlety,“ dodává Ludmila Tošovská s tím, že potřebné finance se bude sdružení snažit získat prostřednictvím nejrůznějších dotací.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

Autor:(jal)

https://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=062&r=mfsevermorava&idc=1351500

MAKETA PLÁNOVANÉHO WESTERNOVÉHO MĚSTEČKA

 

 

 

 

Bowling Bar BartonCity

!!!Vítáme Vás na našich nových webových stránkách!!!

Bowling je útulný, ale zároveň zajímavě členitý. Na jedné z našich 3 bowlingových drah může hrát až 16 hráčů (kvůli pohodlnému posezení a hernímu tempu však doporučujeme max. 8 hráčů) 

Pořádáme firemní akce, soukromé oslavy, svatby, narozeniny, jubilea, srazy, pohřby atd.. Na tyto akce je možné si přizpůsobit otevírací dobu Vašim potřebám k Vaší maximální spokojenosti.

V letních měsících mohou návštěvníci využít venkovního posezení vhodného pro rodiny s dětmi, cykloturisty, trempy a všchny ostatní, ktěří rádi relaxují na čerstvém vzduchu.

Kapacita bowlingu je cca 70 osob, přičemž díky výhledu může každý může fandit bowlingovým hodům.

Kapacita salonku Mexico je cca 40 osob. Při domluvení výše zmíněných akcích, jsme schopni umocnit atmosféru zapálením stylového krbu.

Poslední a zároveň asi nejvetší místností je sál ve western stylu, který má kapacitu až 100 sedících osob. Zde se nachází také pódium pro kapelu nebo DJe a menší taneční parket. Při domlouvání akcí je možno domluvit zapůjčení hudební aparatury. Na Vaše akce jsme schopni připravit raut od 250 Kč na osobu. Se stoupající cenou, bude raut bohatější na speciality jako čokoládová fontána s ovocem, sushi atd...

Na sále v současnosti také probíhají diskotéky. Viz události https://www.facebook.com/BowlingBarBartonCity/?modal=admin_todo_tour

Protože je pro nás zpětná vazba velice důležitá, informujte nás prosím na email nebo na fb stránku o Vaši spokojenosti či nespokojenosti. I přes to, že se snažíme pro Vás dělat maximum , vždy je co zlepšovat. Děkujeme a přejeme příjemnou zábavu!!! :)