BARTON CITY - zábavní centrum

Březen 2010 - MF DNES

15.03.2010 20:37

Březen 2010 - MF DNES

Moravskoslezský (Kraj Moravskoslezský)
V Suchdole chtějí postavit westernové městečko
Suchdol nad Odrou -Westernové městečko Barton City by v nejbližších letech mohlo vyrůst v Suchdole nad Odrou na Novojičínsku. O jeho vybudování tam usiluje občanské sdružení Barton City, které za tímto účelem vzniklo na konci loňského roku.

Mělo by jít o podobné westernové zázemí jako je v Boskovicích či Šiklově mlýně. Nádech slavné éry dobývání Divokého západu by do Suchdolu nad Odrou lákal návštěvníky z celého kraje. Už jen kvůli tomu, že v okolí se zatím nic podobného nenachází.

V kraji navíc neexistuje žádné jiné místo, které by si vybudování stálého westernového zázemí zasloužilo více. Suchdol nad Odrou je totiž městysem s bohatou westernovou tradicí.

„Už v osmdesátých letech se začal jezdit Československý pony express z Mníšku pod Brdy do Suchdolu nad Odrou a naopak. Tato akce je dnes již nadnárodní, tradiční a v letošním roce se pojede již 26. ročník tohoto skvělého podniku,“ vysvětluje předsedkyně sdružení Ludmila Tošovská.

Pokud by šlo vše podle plánu, mohla by být celá scéna pro představení, část hlavní třídy městečka a aréna pro koně hotová už do léta příštího roku.

„To ale v žádném případě nehovořím o cílovém stavu výstavby westernového městečka, pouze o etapě, kdy se vytvoří a zpřístupní větší část prostor vhodných pro přivítání širší veřejnosti. Zde již bude vytvořeno vhodné zázemí pro víkendové rodinné akce, ale také pro programy a pro školní výlety,“ dodává Ludmila Tošovská s tím, že potřebné finance se bude sdružení snažit získat prostřednictvím nejrůznějších dotací.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

Autor:(jal)

https://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=062&r=mfsevermorava&idc=1351500

MAKETA PLÁNOVANÉHO WESTERNOVÉHO MĚSTEČKA

 

 

 

 

Kontakt

ZÁBAVNÍ CENTRUM BARTON CITY

bartoncity@centrum.cz

Za Nádražím 200, 742 01 Suchdol nad Odrou

Objednávka bowlingu, restaurace, ubytování, mexického salónku, vinného sklípku...
telefon: 556 736 381 v otevírací hodiny

Vyhledávání

POZVÁNKA NA AKCE:

POSEZENÍ S GZM
6.2. 2015 od 18 hodin
 
COUNTRY BÁL
21.2. 2015 od 19 hodin
hraje skupina ARGUMENT
vstupné: 90 kč
 
VALENTÝNSKÝ BOWLINGOVÝ TURNAJ
PŘI SVÍČKÁCH
12.2. 2016 od 17:00
 
 

© 2010 Všechna práva vyhrazena Ing. Mojmír Bartoň - BARTON

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode