MEXICKÉ TANCE

MEXICKÉ TANCE

Mexiko – veliký kus země na jihozápadě Severní Ameriky. Země která je bohatá na přírodní krásy, dějiny a hlavně na lidi s jedinečnou kulturou. A jelikož jsem tanečník, zajímám se hlavně o taneční kulturu Mexika.

S mexickými tanci to není vůbec jednoduché. Podobně jako Česká republika má i Mexiko veliké množství regionů, které se od sebe odlišují hudbou, tancem a oblečením. Některé regiony jsou známy i laikům a jiné pouze zasvěcencům. Mexické tance nejsou jen veliká sombrera a široké sukně. V mnoha oblastech se tančí v doslova prostých oblecích z bílé látky a sandálech. Jinde zase využívají barvu tak, až se nám kostým (vlastně kroj) zdá přehnaně nevkusný. Nesmíme zapomínat, že do Mexické kultury také patří také období před příchodem Španělů. Jsou to staré indiánské tance plné mystiky a starých náboženství.

Stejně jako s kostýmy je to i s hudbou. V každé oblasti najdeme jinou hudbu. Asi všichni si umíme představit Mexičany hrající na trubku, housle, basovou kytaru (ovšem dřevěnou a dutou). Ale ne všichni si umíme vybavit jako tradiční nástroj xylofon nebo harfu.

V mexické hudbě je mnohdy velice těžká rytmizace. Tento problém není třeba u polek, ale např. u tzv. Jarabe může být rytmus pro nás středoevropany opravdovým oříškem. Velká část mexické hudby je stavěna na triolovém rytmu. Tzn., že krok který lze počítat na tři doby tančíte na jednu.

A do třetice ještě něco více o tanci. V Mexických tancích je asi rozhodující kontakt mezi tanečnicí a tanečníkem. Mexičané, ať již tančí cokoli, se vždy na partnerku usmívají a dávají najevo svůj obdiv a zájem.

Dalo by se říci, že se navzájem jeden druhému jakoby podbízejí. Samozřejmě vše s mírou. Ale toto koketování spojené s radostí z pohybu na Vás přenesou jisté napětí, které kontrastuje s veselím tančících párů.

Tančí se ve všech možných formacích. Ve velkých kruzích, čtverylkách, řadách , ale hlavně v párech.

Většina tanců které můžeme vidět tady u nás, jsou již taneční choreografie, což je trochu zavádějící.

Mexické tance jsou jednoduché, ale i složité. U některých můžete jen tak přešlapovat, a je to ono, a u jiných musíte dokázat myslet na mnoho věcí na jednou. Na mexických tancích je charakteristická práce nohou. Jak pánové tak dámy tančí přesně dané kroky. Vydupávají je určitou částí chodidla do podlahy. K tomu dámy vedou sukni, která je většinou “dvoukolová” ( je to obrovské množství látky, které má také svoji váhu) po přesně daných křivkách. Pánové často tančí s kloboukem, a věřte, není jednoduché mávat takovým velikým a těžkým kloboukem. K tomu všemu ještě připočítáme náklony celého těla a vnímání prostoru kolem sebe.

Bowling Bar BartonCity

!!!Vítáme Vás na našich nových webových stránkách!!!

Bowling je útulný, ale zároveň zajímavě členitý. Na jedné z našich 3 bowlingových drah může hrát až 16 hráčů (kvůli pohodlnému posezení a hernímu tempu však doporučujeme max. 8 hráčů) 

Pořádáme firemní akce, soukromé oslavy, svatby, narozeniny, jubilea, srazy, pohřby atd.. Na tyto akce je možné si přizpůsobit otevírací dobu Vašim potřebám k Vaší maximální spokojenosti.

V letních měsících mohou návštěvníci využít venkovního posezení vhodného pro rodiny s dětmi, cykloturisty, trempy a všchny ostatní, ktěří rádi relaxují na čerstvém vzduchu.

Kapacita bowlingu je cca 70 osob, přičemž díky výhledu může každý může fandit bowlingovým hodům.

Kapacita salonku Mexico je cca 40 osob. Při domluvení výše zmíněných akcích, jsme schopni umocnit atmosféru zapálením stylového krbu.

Poslední a zároveň asi nejvetší místností je sál ve western stylu, který má kapacitu až 100 sedících osob. Zde se nachází také pódium pro kapelu nebo DJe a menší taneční parket. Při domlouvání akcí je možno domluvit zapůjčení hudební aparatury. Na Vaše akce jsme schopni připravit raut od 250 Kč na osobu. Se stoupající cenou, bude raut bohatější na speciality jako čokoládová fontána s ovocem, sushi atd...

Na sále v současnosti také probíhají diskotéky. Viz události https://www.facebook.com/BowlingBarBartonCity/?modal=admin_todo_tour

Protože je pro nás zpětná vazba velice důležitá, informujte nás prosím na email nebo na fb stránku o Vaši spokojenosti či nespokojenosti. I přes to, že se snažíme pro Vás dělat maximum , vždy je co zlepšovat. Děkujeme a přejeme příjemnou zábavu!!! :)