BARTON CITY - zábavní centrum

WESTERNOVÝ DĚTSKÝ DEN V BARTON CITY a vyhlášení výsledku dětské soutěže máme za sebou.

16.06.2010 10:00

 

Pro rok 2011 záštitu soutěže přebral WESTERN KLUB o.s. Podrobnosti na www.westernklub.cz

 

 

V BARTON CITY proběhl letos I. ročník dětské soutěže na téma "Western a koně očima dětí". Nad naše očekávání se v tomto prvním ročníku sešlo neuvěřitelných 240 prací dětí. Práce byly posuzovány z pohledu vypsaných kritérií a bylo vybráno v pěti kategoriích celkem padesát děl dětí. Ceny byly opravdu hodnotné, digitální fotoaparáty, výuka jízdy na koni, víkendový pobyt u koní a další. Vyhodnocení dětské soutěže proběhlo na dětském westernovém dnu 5.6.2010 v Barton City v Suchdole nad Odrou.

V sobotu na dětský den to v Barton City opravdu žilo. Počasí vyšlo špičkové, celý den ani mráček. Od rána probíhal turnaj v hlavičkované pod vedením Karla Ligotského, který dokázal vykouzlit atmosféru napínavého sportovního klání. V 11 hodin startoval netrpělivě očekávaný turnaj v bowlingu pod patronací manželů Bartoňových na třech drahách stylového westernového bowlingu. Po ukončení obou turnajů byli slavnostně vyhlášeni a odměněni jejich vítězové. Mikrofonu a vtipného moderování se tradičně ujal velký příznivec westernu Luki Lukeš.

Ve 13 hodin začal zábavní program dětského dne vlajkovou kavalkádou a vyvěšením vlajek BARTON CITY. Následovalo vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií dětské soutěže "Western a koně očima dětí" s předáním hodnotných cen. V zábavním programu vystoupili např. manželé Rárovi s trikovým lasováním a manželé Steculovi nás učili moderní country tance. Otto Mader předvedl dětem náročné ukázky westernové komunikace jezdce a koně a potom si děti mohly samy zajezdit a zkusit si samostatné ovládání krásných westernových koní. Pokračovaly i další zajímavé disciplíny, např. střelba z luku na "Bizona" a ze vzduchovky do terče. Pro nejmenší zde bylo házení míčků na kovboje, chytání do lasa a nakonec lanová přetahovaná. Vrcholem odpoledního programu byl příjezd jezdců Československého Pony Expressu Josefa Havrlanta a Miloše Laciny, kteří předvedli ukázku předání koňské pošty od postmasterů Terezy Servátkové a Otty Madera. Předák Moravské západní větve Pony Expressu Jan Valchář nás seznámil s jízdou 26. ročníku Pony Expressu, která proběhne v srpnu 2010 - jste srdečně zváni.

Den se vydařil, díky počasí, díky pořadatelům, díky dětem a jejich rodičům, díky sponzorům, díky všem, kteří se na uspořádání této akce podíleli. Můžeme se jen těšit na 2. ročník dětské soutěže "Western a koně očima dětí", kde budou vyhlášena nová témata.

Pro rok 2011 záštitu soutěže přebral WESTERN KLUB o.s. Podrobnosti na www.westernklub.cz

Kontakt

ZÁBAVNÍ CENTRUM BARTON CITY

bartoncity@centrum.cz

Za Nádražím 200, 742 01 Suchdol nad Odrou

Objednávka bowlingu, restaurace, ubytování, mexického salónku, vinného sklípku...
telefon: 556 736 381 v otevírací hodiny

Vyhledávání

POZVÁNKA NA AKCE:

POSEZENÍ S GZM
6.2. 2015 od 18 hodin
 
COUNTRY BÁL
21.2. 2015 od 19 hodin
hraje skupina ARGUMENT
vstupné: 90 kč
 
VALENTÝNSKÝ BOWLINGOVÝ TURNAJ
PŘI SVÍČKÁCH
12.2. 2016 od 17:00
 
 

© 2010 Všechna práva vyhrazena Ing. Mojmír Bartoň - BARTON

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode